Tiulowe Sue


Tiulowe Sue

Skończyłam wreszcie tiulowe spódniczki. A że wszystkie swoje „wytwory” określam pieszczotliwie jako Sue, to nazwałam je Tulle Sue. Chabrowe i pomarańczowe są uszyte z fantastycznego mięsistego płótna, a wierzchnia warstwa to bardzo dobrej jakości tiul. Tiul jest wszyty w szew główny spódnicy, dlatego trzyma się na spodzie jak druga skóra i daje bardzo elegancki efekt. Kiecki zapinane są na guziczek z tyłu. Uszyte są z tych samych tkanin ale każda jest odrobinę inna, to wynik mojej skłonności do kombinowania.

Chabrowe są w różnych rozmiarach, od 36 do 44. Pomarańczowe są trochę węższe w talii i jest ich mniej, 2 szt. w rozm. 36 i jedna 38 oraz 1 w rozm. 36 ale nieco inna od pozostałych, uszyta z koła, nie z półkola, jest szersza, ma kieszenie w szwach bocznych a warstwa wierzchnia to beżowy tiul, który trochę tłumi kolor i sprawia, że jest jaśniejsza od pozostałych.

szafir

syafir1

home_sue_orangeblue

home_sue_orange_zoom

A to jest właśnie pomarańczowa z jasnym tiulem, widać na zdjęciu wszytą w szew boczny kieszonkę.

sue_circle_orange

 

Do chabrowych Sue szyją się bluzeczki do kompletu. Jedna jest już gotowa. Model wzorowany na zapinanych dzianinowych bluzeczkach z lat 60-tych. Materiał to bawełna z zabawnym printem i białymi wykończeniami, stylu nadaje pensjonarski kołnierzyk a guziczki są obciągnięte materiałem. Rozmiar S (na razie).

blue haert blouse

Są też dwie zupełnie inne wersje Sue, kremowa z lniano-jedwabnego szantungu i romantycznie różyczkowo-zielona 🙂 Obie są w rozmiarze S, ale ta pierwsza jest krótsza a druga jak przystało na przyzwoitą kieckę wzorowaną na latach 50-tych jest za kolano.

 

+ There are no comments

Add yours